Čtvrtek 29. října 2020, svátek má Silvie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 29. října 2020 Silvie

iDNES.cz upravuje pravidla, diskutovat půjde jen pod reálným jménem

3. 10. 2012 13:00:00
Diskuse pod články na iDNES.cz čeká největší změna za několik posledních let. Od listopadu už nebude možné dál diskutovat pod přezdívkami.

novediskuse.png
U nových registrací budou čtenáři povinně vyplňovat jméno a příjmení. Starší registrace zůstávají v platnosti (včetně nasbíraných dukátů ve věrnostním systému MůjPas), diskutéři budou ovšem vyzváni ke zpětnému doplnění jména a příjmení. Bez toho diskutovat nepůjde.

U příspěvků napsaných před přeregistrací se i nadále bude zobrazovat pouze původní nick přeregistrovaného, netřeba se tedy obávat nechtěného propojení nové identity s onou předchozí "nickovou".

Tato změna je prvním krokem na cestě, na níž chceme dále zlepšovat vztah se čtenáři, kteří se na iDNES.cz pravidelně vrací. Počítáme s tím, že do budoucna by členové tzv. Klubu iDNES.cz mohli lépe spravovat své účty nejen v diskusích, blozích či soutěžích, ale i na dalších webech patřících pod iDNES.cz, jako je třeba fotoalbum Rajče.net. Plánujeme také, že by se stálí a slušní diskutéři mohli jednou zapojit do administrace diskusních příspěvků.

Jedna z novinek se objeví v nejbližších týdnech v diskusích pod blogy. Blogeři, s nimiž jsme chystané změny konzultovali, dostanou možnost si diskuse pod svými články spravovat - tedy rozhodovat o tom, který příspěvek v diskusi ponechají a který smažou. Právě v diskusích pod blogy se nejčastěji objevovala organizovaná kyberšikana, což některé blogery odradilo od psaní úplně, jiní převáděli diskuse na jiné servery. Máme za to, že autor blogu má právo rozhodovat o tom, jak bude diskuse pod jeho dílem vypadat.

Více se o nových diskusích
dočtete v FAQ a v pravidlech
pro diskutování.

Další vylepšení, která budou viditelná hned, se týkají grafiky i funkcí v diskusích. Přibylo například žádané tlačítko na negativní hodnocení příspěvku, kliknutí na doporučení příspěvku se projeví okamžitě, ne až po refreshi stránky. Také psaní příspěvků bude uživatelsky příjemnější, okno pro psaní se objeví přímo ve vlákně, nikoli na nově otevřené stránce.

Čtenářům tedy chceme nabídnout na iDNES.cz prostředí, ve kterém se budou cítit příjemněji než dosud. Výměnou za to od nich na druhou stranu budeme nově požadovat jméno a příjmení. Jsme totiž přesvědčeni, že do tohoto nového prostředí patří skuteční lidé se skutečnými jmény, ne smyšlené identity jako „Čí jsou Sudety? Naše!“ nebo „Lumpíí i po banánu“.

Od čtenářů vyžadujeme, aby jméno a příjmení vyplnili pravdivě. Při pochybnostech o pravosti zadaných údajů budeme vyžadovat zaslání naskenovaného dokladu totožnosti s viditelným jménem, příjmením a fotografií, avšak se začerněným nebo jinak zneviditelněným rodným číslem a adresou. Doklady bez této úpravy budeme odmítat. Uživateli, který takový doklad nepředloží, účet zablokujeme.

Vážně, přečtěte si FAQ, najdete tu odpovědi na řadu připomínek z diskusí.


Další pravidla pro samotné diskutování se nemění. Stále trváme na tom, že diskutovat lze tvrdě, leč slušně a kultivovaně. Stále nabízíme prostor pouze pro diskusi k tématu článku. Proto jiné než slušné a kultivované příspěvky k tématu článku budeme z diskusí dál mazat. Po deseti smazaných příspěvcích bude stejně jako dosud následovat smazání celého účtu.

I nadále požadujeme pro plnohodnotné diskutování dosažení hranice tisíce dukátů, ovšem s jednou novinkou. Pokud čtenář při registraci spáruje svůj idnesový profil s důvěryhodným účtem na Facebooku, může začít diskutovat ihned.

Věříme, že jsme se vydali na správnou cestu a že po ní naši čtenáři půjdou s námi.

Michal Hanák, šéfredaktor
Tomáš Ventura, zástupce šéfredaktora
Jan Dvořák, šéfadmin diskusí

Autor: | středa 3.10.2012 13:00 | karma článku: 43.58 | přečteno: 89336x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Média

František Stočes

Covid 19 – „Nekompetentnost“ masmédií a její důsledky. /1/

Po letním oddechu přišel epidemický šok, který se dal čekat; jen se potvrdilo, že SARS-CoV-2 není sezónním virem... Rychle stoupla úmrtnost, nicméně šéf Fakultní nemocnice Sv. Anny, V. Vajdák, poznamenává: „Zatím naštěstí

29.10.2020 v 18:47 | Karma článku: 18.11 | Přečteno: 376 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Zaostřeno na média: Záhadný zdroj ČT a boj o bio mrkev na Nově + Epilog

Původně jsem chtěl o jednom momentu v Otázkách Václava Moravce z 25. října. Z první poloviny pořadu, v němž byl jediný host: ministr zdravotnictví prof. Roman Prymula. Den poté ale Českou televizi trumfla Nova.

26.10.2020 v 23:06 | Karma článku: 36.64 | Přečteno: 2870 | Diskuse

Jiří Turner

Fridrichová teď nebude Radě ČT nic vysvětlovat. Proč taky?

Skandál, který se tak nějak přesunul od političky k redaktorce a ČT, rezonuje v různých aspektech týkajících se médií, novinářské etiky a také orgánu vykonávajícího dohled nad televizí, která má asi problém, že je veřejnoprávní.

22.10.2020 v 15:15 | Karma článku: 16.86 | Přečteno: 851 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Televizní nostalgie a současnost

Černobílá televize, která v „pravěku“ opravdu existovala, nabízela prostor pro fantazii. Sice ne takovou jako kniha, ale jistou formu to mělo.

20.10.2020 v 15:24 | Karma článku: 13.17 | Přečteno: 347 | Diskuse

Vojtěch Bednář

Musíme zastavit strašení

Pokud chceme zvládnout koronavirovou epidemii, je potřeba radikálně změnit způsob, kterým se o ni informuje.

19.10.2020 v 8:00 | Karma článku: 28.01 | Přečteno: 996 | Diskuse

Najdete na iDNES.cz