Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 4. prosince 2022 Barbora

iDNES.cz upravuje pravidla, diskutovat půjde jen pod reálným jménem

3. 10. 2012 13:00:00
Diskuse pod články na iDNES.cz čeká největší změna za několik posledních let. Od listopadu už nebude možné dál diskutovat pod přezdívkami.

novediskuse.png
U nových registrací budou čtenáři povinně vyplňovat jméno a příjmení. Starší registrace zůstávají v platnosti (včetně nasbíraných dukátů ve věrnostním systému MůjPas), diskutéři budou ovšem vyzváni ke zpětnému doplnění jména a příjmení. Bez toho diskutovat nepůjde.

U příspěvků napsaných před přeregistrací se i nadále bude zobrazovat pouze původní nick přeregistrovaného, netřeba se tedy obávat nechtěného propojení nové identity s onou předchozí "nickovou".

Tato změna je prvním krokem na cestě, na níž chceme dále zlepšovat vztah se čtenáři, kteří se na iDNES.cz pravidelně vrací. Počítáme s tím, že do budoucna by členové tzv. Klubu iDNES.cz mohli lépe spravovat své účty nejen v diskusích, blozích či soutěžích, ale i na dalších webech patřících pod iDNES.cz, jako je třeba fotoalbum Rajče.net. Plánujeme také, že by se stálí a slušní diskutéři mohli jednou zapojit do administrace diskusních příspěvků.

Jedna z novinek se objeví v nejbližších týdnech v diskusích pod blogy. Blogeři, s nimiž jsme chystané změny konzultovali, dostanou možnost si diskuse pod svými články spravovat - tedy rozhodovat o tom, který příspěvek v diskusi ponechají a který smažou. Právě v diskusích pod blogy se nejčastěji objevovala organizovaná kyberšikana, což některé blogery odradilo od psaní úplně, jiní převáděli diskuse na jiné servery. Máme za to, že autor blogu má právo rozhodovat o tom, jak bude diskuse pod jeho dílem vypadat.

Více se o nových diskusích
dočtete v FAQ a v pravidlech
pro diskutování.

Další vylepšení, která budou viditelná hned, se týkají grafiky i funkcí v diskusích. Přibylo například žádané tlačítko na negativní hodnocení příspěvku, kliknutí na doporučení příspěvku se projeví okamžitě, ne až po refreshi stránky. Také psaní příspěvků bude uživatelsky příjemnější, okno pro psaní se objeví přímo ve vlákně, nikoli na nově otevřené stránce.

Čtenářům tedy chceme nabídnout na iDNES.cz prostředí, ve kterém se budou cítit příjemněji než dosud. Výměnou za to od nich na druhou stranu budeme nově požadovat jméno a příjmení. Jsme totiž přesvědčeni, že do tohoto nového prostředí patří skuteční lidé se skutečnými jmény, ne smyšlené identity jako „Čí jsou Sudety? Naše!“ nebo „Lumpíí i po banánu“.

Od čtenářů vyžadujeme, aby jméno a příjmení vyplnili pravdivě. Při pochybnostech o pravosti zadaných údajů budeme vyžadovat zaslání naskenovaného dokladu totožnosti s viditelným jménem, příjmením a fotografií, avšak se začerněným nebo jinak zneviditelněným rodným číslem a adresou. Doklady bez této úpravy budeme odmítat. Uživateli, který takový doklad nepředloží, účet zablokujeme.

Vážně, přečtěte si FAQ, najdete tu odpovědi na řadu připomínek z diskusí.


Další pravidla pro samotné diskutování se nemění. Stále trváme na tom, že diskutovat lze tvrdě, leč slušně a kultivovaně. Stále nabízíme prostor pouze pro diskusi k tématu článku. Proto jiné než slušné a kultivované příspěvky k tématu článku budeme z diskusí dál mazat. Po deseti smazaných příspěvcích bude stejně jako dosud následovat smazání celého účtu.

I nadále požadujeme pro plnohodnotné diskutování dosažení hranice tisíce dukátů, ovšem s jednou novinkou. Pokud čtenář při registraci spáruje svůj idnesový profil s důvěryhodným účtem na Facebooku, může začít diskutovat ihned.

Věříme, že jsme se vydali na správnou cestu a že po ní naši čtenáři půjdou s námi.

Michal Hanák, šéfredaktor
Tomáš Ventura, zástupce šéfredaktora
Jan Dvořák, šéfadmin diskusí

Autor: | středa 3.10.2012 13:00 | karma článku: 43.58 | přečteno: 89382x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Média

Josef Nožička

Tolik slávy v médiích a nakonec jen necelých 500 signatářů

Případ studentských stávek za klima názorně ukázal, jak média často líčí některé události v úplně jiném světle, než jaká je realita.

23.11.2022 v 7:02 | Karma článku: 38.72 | Přečteno: 1299 | Diskuse

Josef Nožička

I neobjektivita médií může být jednou z příčin naštvanosti občanů

Očividná neobjektivita nejenom veřejnoprávních médií může přispívat k nespokojenosti občanů či k tomu, že někteří z nich dávají pro získávání informací přednost nedůvěryhodným zdrojům.

19.11.2022 v 18:10 | Karma článku: 40.04 | Přečteno: 1673 | Diskuse

Sergej Kondakov

Jak jsem v mládí četl o Jaromíru Soukupovi

Myslel jsem si, že jsme dosáhli dna. Ale ze spodu zaklepali. Zaklepal, pochopitelně, miliardář, mediální magnát a /nejenom/můj dlužník Jaromír Soukup. Zaklepal tím, že se nic nestalo.

17.11.2022 v 10:58 | Karma článku: 22.37 | Přečteno: 853 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Tvorba komunity je pro nás klíčová, říká vedoucí Radia R Barbora Dohnalová

Největší studentské rádio na území Česka a Slovenska má nově zvolené vedení. Místo station manažerky získala studentka Barbora Dohnalová. V rozhovoru mluvíme o autenticitě, fungování, ale i osobním vztahu Dohnalové k Radiu R.

14.11.2022 v 12:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Má Ondřej Neff pravdu?

Se zlou se potázal Ondřej Neff kvůli svému úvodníku „ATMOSFÉRA: Kasta nedotknutelných“, který byl publikován na Neviditelném psu 19. října (vyšel v i Lidových novinách v rubrice Poslední slovo).

23.10.2022 v 22:46 | Karma článku: 38.26 | Přečteno: 1451 | Diskuse

Žena už nemohla vystát obří ňadra, rozhodla se pro operativní zmenšení

Kylie Perkinsová, čtyřiadvacetiletá dvojnásobná matka z Aljašky, podstoupila zmenšení poprsí, aby se zbavila...

Ivan Trojan si s manželkou vypořádal majetek, bulvár spekuluje o rozvodu

Ivan Trojan (58) a Klára Pollertová-Trojanová (51) si v září podle veřejně dostupných dokumentů vypořádali společný...

Známý český stylista Jan Pokorný spáchal ve 39 letech sebevraždu

Jeden z nejuznávanějších českých stylistů Jan Pokorný spáchal ve čtvrtek ve svých devětatřiceti letech sebevraždu...

Pavel Nedvěd se dostal do potyčky v domě partnerky, zasahovala policie

Bývalý reprezentační kapitán a donedávna místopředseda fotbalového Juventusu Turín Pavel Nedvěd se dostal do potyčky s...

Otec zavelel, šetříme! Rodina vypnula elektřinu a topí jednou týdně

Zvyšování cen energií nutí lidi k nečekaným rozhodnutím. Jedna rodina z Londýna se rozhodla vrátit do minulosti. Šetří,...